Logo

Hledat...

Přihlásit se
Košík
0
sustainability intro image

Udržitelnost, etika a kvalita

Některým regionům světa příroda nadělila dokonalé podmínky k pěstování různých rostlin. Jednou takovou rostlinou je i bambus. Není dřevem, není stromem, je to travina. Paleta jeho využití je prakticky nekonečná. Jeho neodmyslitelnou vlastností je rychlost růstu dosahující až 91 centimetrů za den. Naším cílem je využít potenciál této rostliny udržitelným, etickým a kvalitním způsobem. Prohlédněte si naši cestu a řekněte ne rychlé módě.

1

Ekologická naděje v zemědělství

Jižní Argentina, bukové lesy v Chile, tropické deštné pralesy v Andách, severní Austrálie a neodmyslitelně Asijsko-pacifický region. Zemědělci v těchto regionech v minulosti čelili mnohým problémům. Nyní se však odhodlali zvednout hlavy a obnovit své plantáže. Žádné pesticidy a umělá hnojiva a nízká spotřeba vody. Je to dlouhá a náročná cesta, ale v EcoBamboo děláme maximum, aby se tento návrat k čistě organickému pěstování urychlil.
Jsme rádi, že se s vámi můžeme podělit o tento příběh naděje. Každá minuta, kterou naše prádlo nosíte nám dává energii, abychom se posouvali vpřed.

2

Zpracování jako cyklus, ne jako závod

Příběh ekologie ovšem ani zdaleka nekončí. Po období dešťů je nutné bambus sklidit. Vzhledem k rychlosti jeho růstu nemusí být plantáž ani příliš veliká. Pro EcoBamboo využíváme plantáže v jihovýchodní Asii, protože cesta od zemědělce ke zpracování je zde nejkratší.
Bambus se namáčí v netoxických rozpouštědlech. Voda v tomto procesu je uzavřená v kruhu. Máme tedy jistotu v tom, že je voda využívána šetrně, protože tu stejnou můžeme použít znovu a znovu. V EcoBamboo věříme, že je nutné planetě vrátit to, co jsme jí vzali, nebo alespoň nejvíce, jak je to možné. Proto je pro nás využití netoxických rozpouštědel a recyklace vody velmi důležitá.

3

Výroba s pýchou a bez zbytků

Stále se nacházíme v jihovýchodní Asii. V místě, kde lidé dlouhá léta čelili mnohým problémům. Naší odpovědností je v podpora výroby, ve které jsou obě strany spokojené. Nikoli pouze jedna. Proto klademe důraz na to, aby lidé, podílející se s námi na výrobě, byli na konci dne pyšní na to, co udělali a byli také za to správně odměněni.
Ve chvíli, kdy je vlákno připravené a obarvené přírodními barvivy, je načase z klubka vytvořit to, kvůli čemuž to celé začalo. Počítačové pletení umožňuje zpracovat každý střih co nejefektivněji. Nevznikají tak zbytečné přebytky látky, která se nezpracuje.

Výroba s pýchou a bez zbytků

4

Balení, co nepřinese planetě trápení

Příběh je téměř u konce. Zbývá prádlo zabalit. Tato, často přehlížená fáze, je naší další odpovědností. Většinu našich produktů balíme do dvou vrstev. Vrchní tvoří krabička z recyklovaného papíru s FSC certifikací. Druhou ochrannou vrstvu tvoří hedvábný papír, který nám umožní zboží ochránit před nečistotami z kartonu.

5

Spojujeme pohodlí s přírodou

Celé je to dlouhá cesta ke stabilitě a úspěchu. S vaší podporou, odhodláním zemědělců, skvěle odvedenou prací pracovníků ve výrobě a naši znalostí střihů, které Vám již více jak 25 let dělají radost, můžeme planetě ulevit. EcoBamboo. Ale bez Vás to nezvládneme. EcoBamboo není jen značka, je to životní styl.

Spojujeme pohodlí s přírodou