Logo

Hledat...

Přihlásit se
Košík
0

Supplex®

Původ:
Supplex® je syntetické vlákno. Jedná se o značkové polyamidové vlákno, které je registrované firmou Invista (www.invista.com ).

Vlastnosti:
Příze Supplex® je vyrobena z většího počtu velmi jemných polyamidových vláken, čímž dodává materiálu lehkost a měkkost. Úplety z přízí Supplex® jsou ve srovnání s jinými syntetickými vlákny mnohem přizpůsobivější, nabízí vám větší pohodlí a velmi příjemný omak, který je blízký přírodním materiálům. U těchto materiálů oceníte to, že se na rozdíl od bavlny nemačkají, nesráží a barvy zůstávají stále stejně zářivé. Materiály s přízí Supplex® si uchovávají svůj perfektní tvar a zářivé barvy i po opakovaném praní a sušení. Příjemnou vlastností těchto materiálů je nejen jejich vzdušnost, ale i odolnost vůči pachům, větru a vodě. Jelikož se polyamidové materiály vyznačují nízkou nasákavostí, i tento materiál nepřijímá vodu, ale naopak velmi rychle uschne a snadno se udržuje.

Údržba:

su3.gif

Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Materiály mají příjemný bavlněný omak, přesto však u nich oceníte jejich nízkou nasákavost a snadnou údržbou, která je charakteristická pro materiály syntetické.
Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Použití, kolekce:
Supplex/Lycra – sportovní oblečení
Kombinace vláken Supplex® a Lycra® přináší sportovním oděvům mnoho příjemných vlastností. Díky vláknům Lycra® je materiál tvarově stálý, dobře přiléhá k tělu a zároveň umožňuje dostatečnou volnost pohybu. Díky vláknům Supplex® je oděv na omak měkký a příjemný, nezadržuje vlhkost a velmi rychle usychá. I při dlouhodobém používání a údržbě si zachovává svoje zářivé barvy a příjemný omak. Kvalitu tohoto materiálů si můžete sami vyzkoušet v našem sportovním prádle.