Logo

Hledat...

Přihlásit se
Košík
0

Merino

Původ:

Vlna MERINO je přírodní vlákno živočišného původu. Tato vlákna se získávají ze speciálně vyšlechtěných ovcí, které žijí v oblastech s chladnějším, drsnějším podnebím. Srst těchto ovcí je velmi jemná a vyznačuje se vynikajícími užitnými vlastnostmi. Produkce MERINO vlny je založená na využití obnovitelného zdroje a šetrném přístupu k přírodě.

 

Vlastnosti:

Vlna MERINO se vyznačuje hlavně svou vysokou jemností, která přispívá k vysoké stálosti výsledného oděvu. Charakteristickou vlastnosti vlněných vláken je jejich prodyšnost, která je daná vnitřní strukturou vláken. Výsledná prodyšnost materiálu tak není závislá pouze na velikosti mezer, která vznikají mezi vlákny, jako je tomu u syntetických materiálů. Máte-li na sobě oděv s vlnou MERINO, vaše pokožka může velmi dobře dýchat. Díky svojí struktuře mají vlákna vlny MERINO také špičkové izolační schopnosti a zároveň vysoký potenciál odvodu a pohlcování vlhkosti, protože zajišťují rychlý odvod vlhkosti od těla již ve formě páry. Oděv s vlnou MERINO vás příjemně zahřeje, ale zároveň vytvoří určité mikroklima, kde se nadbytečný pot a páry nehromadí, ale přes materiál odchází do okolního prostředí. Můžete tedy ocenit oděv s velmi dobrými termoregulačními vlastnostmi, při jehož nošení se budete cítit opravdu v pohodě. Velmi pozitivní vlastnosti vlny MERINO jsou její antibakteriální účinky. Přírodní charakter vláken a jejich složení napomáhá neutralizovat pot a tím potlačovat možný zápach i při opakovaném nošení.

 

Výhody funkčního prádla:

Prádlo vyrobené z jemné vlny MERINO vám přináší všechny přednosti přírodního vlákna, které jsou vhodně kombinovány s funkčními vlastnostmi vláken technických. U tohoto prádla můžete ocenit jeho velmi dobré termoregulační vlastnosti, které přispívají k příjemným pocitům při nošení. Prádlo vás udržuje pěkně v teple, ale zároveň je materiál dostatečně prodyšný a schopný rychle odvádět nadbytečnou vlhkost od těla. Charakteristickou vlastností vlny je její schopnost absorbovat vysoké množství vlhkosti, přičemž vás bude při nošení stále hřát. U prádla z vlny MERINO také oceníte jeho schopnost zabraňovat množení mikrobů, což umožňuje prádlo nosit déle bez jakékoliv stopy zápachu. Díky vysoké jemnosti vláken vlny MERINO si prádlo mnohem déle zachovává svůj tvar a neplstnatí.

 

Údržba:

su4.gif

Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo s vlnou MERINO prát maximálně na 40°C. 
Prádlo se doporučuje žehlit na první stupeň, tj. do 110°C, nedoporučuje se však použití páry, protože vlna by takovou to vlhkost přijala a prádlo by zůstalo delší dobu vlhké. Prádlo se nesmí bělit, sušit v bubnové sušičce a chemicky čistit.

 

 

Použití, kolekce:

Vlna MERINO/Thermolite – řada funčního prádla Gina MERINO

Řada funkčního prádla Gina MERINO vám přináší prádlo vhodné pro zimní období. Toto prádlo je určené pro přímý kontakt s pokožkou a nahrazuje první a druhou vrstvu funkčního prádla. Použitý materiál se vyznačuje dvouvrstvou konstrukcí pleteniny, kde spodní vrstva je tvořena vláknem Thermolite a vrchní vrstva vlnou MERINO. Duté vlákno Thermolite je velmi lehké a u oděvu ještě zlepšuje jeho izolační schopnosti. Toto vlákno zajišťuje rychlý odvod vlhkosti od pokožky do vnější vrstvy. Jelikož je toto vlákno jemné a hladké, umožňuje vám cítit se při nošení oděvu pohodlně. Vlna MERINO oděvu dodává velmi dobré termoregulační vlastnosti, zároveň má velmi dobrou schopnost absorbovat a odvádět vlhkost od těla do vnějšího prostředí. Při nošení také oceníte její antibakteriální účinky, díky nimž jste déle chráněni proti vzniku nepříjemného zápachu.