Logo

Hledat...

Přihlásit se
Košík
0

Elastan

Původ:

Elastan je syntetické vlákno. Jedná se o vysoce pružné polyuretanové vlákno.
 

Vlastnosti:

Charakteristickým znakem elastanových vláken je jejich vysoká pružnost. Vlákna jsou schopná se bez porušení protáhnout na 3-7násobek své původní délky. Po uvolnění působící síly se vrací zpět na svou původní délku. Elastanová vlákna jsou velmi jemná a vždy se používají v kombinaci s dalšími vlákny. U materiálů, které obsahují elastanová vlákna, uživatelé ocení hlavně větší pružnost materiálu, jeho schopnost dlouhodobě si udržet svůj tvar a výrazně snížený sklon k mačkavosti. Zároveň se však přidáním malého množství elastanu nezmění vlastnosti základního materiálu. Elastanové vlákno je odolné vůči mořské vodě a působení světla.

 

 

Údržba:

Elastanové vlákno nepřijímá vlhkost a velmi snadno se udržuje. Praní a celkovou údržbu prádla s obsahem elastanového vlákna je třeba přizpůsobit potřebám materiálu, který je zastoupen v převažujícím množství.

 

 

Použití, kolekce:

V našem prádla se v převážné většině můžete setkat právě s materiály, které obsahují malé procento elastanu. Důvodem toho je, že u prádla jsou kladeny velmi vysoké požadavky na jeho dobré padnutí a přizpůsobení se vaší postavě.